Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri

Teras ve balkonlar için birçok farklı dekoratif tasarımları bulunmaktadır. Teraslar için birçok farklı dekoratif mobilya tasarımını kendiniz yapabilirsiniz. Daha dekoratif bir görüntü ile güzel vakitler geçirebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Sizlerin kolaylıkla hazırlayarak kullanabileceğiniz birkaç önerimiz olacak. İlk olarak bu dekoratif alanları yaratırken nasıl malzemeler kullanabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Sonrasında görselleri ile örneklerimiz olacak.

Sunta, palet, delici matkap, vidalama aleti, silikon tabancası, şerit led, rustik ampul gibi ürünler kullanarak dekoratif tasarımlar elde edebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras dekorasyonu

Dekoratif Teraslar

Teraslar balkonlardan daha büyük ve geniş oldukları için daha iyi bir alan hazırlayabilirsiniz. Geniş olması ile birçok farklı kullanım alanı oluşturulabilir. Yemek masası ya da oturma alanı gibi farklı iki alan sağlanabilir. Bu görselde olduğu gibi iki tekli koltuk ile güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ahşaplar ile tasarlayabileceğiniz kolay mobilya tasarımlarına bakabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - çatı modelleri

Teras Süsleme

Sadece mobilya ile değil aydınlatma ve bitkiler ile de farklı bir dekoratif alan hazırlayabilirsiniz. Küçük ampul çeşitlerinden alarak etrafa takabilir, loş bir ışıklandırma ile akşamları güzel bir ortam yaratabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - balkon dekorasyonu

Teras Çiçekleri

Terasın konumuna göre bir sürü bitki kullanabilirsiniz. Yapraklı ya da çiçekli bitkiler seçerek farklı renkler ile tercih edebilirsiniz. Dekoratif açıdan bitkiler de oldukça farklı bir görüntü kazandırarak kendinizi de daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras kapama tasarımları

Teras Aydınlatma Ürünleri

Farklı tasarımlara sahip olan aydınlatma ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Bahçe aydınlatması için tasarlanmış olan avize modelleri ya da aplik gibi çeşitler de bulunmaktadır. İster kendiniz tasarlayabilir isterseniz de elektromarketim.com üzerinden istediğiniz modeli seçerek sahip olabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras kat tasarımları

Balkon Koltukları Modelleri

Sadece koltuk takımı olarak değil bu tarz bir yatak da tasarlayabilirsiniz. Hem oturmak ve üzerinde vakit geçirmek için hem de uzanmak için oldukça rahat bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Paletler ile de kolaylıkla bunu tasarlayabilir, farklı bir rahatlatıcı alan oluşturabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - ilginç teras tasarımları

Çatı Teras Modelleri

Çatı katında bulunan teraslar için oldukça farklı tasarımlar hazırlanabilir. Hasır iplerle farklı dekoratif süslemeler yaparak güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Koyu renkli ahşap kullanılan alanlarda açık tonlarda mobilyalar ve dekoratif eşyalar tercih ederseniz soft bir görüntü elde edebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras mimari tasarım

Teras Balkon Dekorasyonu

Genel olarak hem oturma alanı hem de yemek alanı yaratılabilmektedir. Kullanımları rahat olan bu dekorasyonlar oldukça tercih edilmektedir. Sadece yere minder atarak farklı bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Sadece mobilya kullanmak yerine bu tarz minderler ile de oturma grupları yaratılabilir. Ortaya atılan bir halı ile de farklı bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras peyzaj tasarımı

Küçük Balkon Dizaynı

Farklı balkon ve teras modelleri bulunuyor. Sadece bahçe mobilyaları kullanarak da bu tarz bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Orta sehpa ve çiçekler ile de farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - bahce teras tasarimlari

Teras Bitkileri

Teras ve balkonlarda kullanmak üzere bitkiler tercih edebilirsiniz. Daha ferah ve rahatlatıcı bir alan yaratmanıza bitkiler yardımcı olacaktır. Bir yeşillik ekleyerek ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Özellikle soft renkler kullanılarak dekorasyon yapılmış alanlarda oldukça iyi bir görüntü sunarlar. Sarmaşık gibi bitki türlerinden de tercih edebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras tasarımları

Balkon Dekorları

Küçük balkonlarda kullanılmak üzerine tasarlanmış olan mobilyalar bulunmaktadır. Bunları satın almak yerine ahşap kullanarak çok rahat bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Testere yardımı ile kesip, matkap ve vidalama aleti ile de birleştirerek ortaya farklı bir sehpa çıkarabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras kaplama

Teras Kapama Modelleri

Genel kullanım bakımından teraslar açık bir şekilde tercih edilmektedir. Daha çok balkonları kapatarak kullanımları sağlanır. Ama teraslar da kapatıldığında rahat bir kullanım imkanı sunarlar. Özellikle küçük evlerin terasları bir oturma alanı haline getirilebilir. Etrafını ve üstünü kapatarak oturma alanlarının düzenlenmesi yapılabilmektedir. Üstünü otomatik bir sistem ile tasarlayarak açılıp kapanır şekilde oluşturabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - çatı örnekleri

Çatı Teras Modelleri

Tasarımları bakımından genellikle büyük alanlarda bulunurlar. Büyük binaların çatı katlarında oluşturulan teraslardır. Genel olarak apartman daireleri için bu kadar büyük bir teras kullanımı bulunmamaktadır. Eğer böyle bir alana sahipseniz bu örnekten esinlenerek tasarlayabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - çıkma balkon modelleri

Veranda Örnekleri

Kullanımları rahat olan veranda modelleri oldukça tercih edilirler. Müstakil ev ve villalar için veranda çok yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Eğer bulunmuyorsa bile kolay bir şekilde eklenebilir. Bu da büyük bir rahatlık sunar. Genel olarak evlerin önlerinde kullanımlarını sağlayabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - çatı katı ev modelleri

Ahşap Teras Modelleri

Ahşap kullanılarak tasarlanmış olan teraslar arasından bu örneği verebiliriz. Tasarım olarak ahşap seçilen alanlarda açık tonlar kullanılmaktadır. Koyu renkler tercih ederseniz karanlık ve boğucu bir ortam yaratabilirsiniz. Bunu sağlamamak için açık tonlar kullanarak dekore edebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras dizayn

Balkon Dekorasyonu Kendin Yap

Kolay tasarım ve modele sahip olan mobilyaları satın almak yerine kendiniz tasarlayabilir, en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Ahşap kullanarak kendinizin tasarlayacağı modeller ile küçük alanları da değerlendirecek tasarımlar elde edebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras katlar

Teras ve Balkon Dizaynı

Duvarlarda farklı tasarıma sahip dekoratif ürünler tercih ederek güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Bu örnekte ip ile yapılmış olan süslemeler kolaylıkla tasarlanabilmektedir. İster örme ister de yapıştırarak kullanabilirsiniz. Yapıştırma işlemleri genel olarak silikon tabancaları ile yapılmaktadır. Daha kolay bir şekilde yapıştırıldığı için tercih edilirler.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras süsleme

Çatı Katı Ev Modelleri

Çatıda bulunan terasları ile dikkat çeken evleri oldukça beğeniyoruz. Farklı tasarımlar yaratarak daha iyi bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kullanışlı olacak seçenekler ile kendin yap mobilyaları da tasarlayabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - balkon seramik modelleri

Teras Fikirleri

Daha küçük çaplı olan çatı katı teraslar için bir örnek olabilir. Paletler ile yapılmış olan mobilyaları ile oldukça rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Palet ile yapılan birçok farklı tasarım ürün bulunmaktadır. Paletten yatak yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Farklı tasarımları değerlendirerek kendinize oturma alanı yaratabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras bahçe

Teras Saksı Modelleri

Oluşturduğunuz dekorasyonu renklendirmek ve canlandırmak için tercih edebileceğiniz birçok bitki bulunmaktadır. Daha ferah ve renkli bir ortam hazırlamanıza bitkiler oldukça yardımcı olacaktır. Tasarımları açısında farklı saksılar seçerek ve tasarlayarak da dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - kapalı balkon dekorasyonu

Teras Mobilyaları ve Fikirleri

Paletten verdiğimiz mobilya örneklerinden biri daha bulunmaktadır. Oldukça kullanışlı ve kolay yaratılabilen modeller oldukları için tercih edilirler. İstediğiniz yükseklikte olması için iki veya üç tane üst üste paletleri koyarak kullanabilirsiniz. İster sabitleyerek ister sadece üst üste koyarak yaratabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - teras cati modelleri

Çatı Örnekleri

Renkli ve farklı dekorasyonlar tercih edebilirsiniz. Bu örnekte daha vintage teras tasarımı verilmektedir. Kolay yapılabilir olan oturma grubu ile balkon ve teraslarınızı süsleyebilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - cam balkon dekorasyonu

Çıkma Balkon Modelleri

Balkonu olmayan evlerde çıkma balkonlar tasarlanabilmektedir. Ufak bir alan yaratarak bir balkon oluşturabilirsiniz. Rahat kullanımları ile dekoratif bir görüntü sağlayarak oluşturabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - balkon fayans modelleri

Küçük Teras Dizaynı

Sadece palet ve ahşap kullanarak değil bu örnekte olduğu gibi bambu da tercih edebilirsiniz. Bambu ile de sağlam bir oturma grubu tasarlayabilirsiniz. Üzerine minder atarak rahatça kullanabilirsiniz.

Teras için Kendin Yap Dekorasyon Önerileri - balkon düzenleme

En Güzel Balkonlar ve Terasları

Tüm bu örnekler ile kendiniz en güzel balkon ve en güzel teras modellerini yaratabilirsiniz. Dekoratif modeller ile oldukça rahat bir şekilde kullanabilir, tasarlayacağınız mobilya gibi eşyalar ile de ekonomik bir dekorasyon olanağı sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz balkon ve teras modellerini bizlerle de paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki yazımızda görüşürüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir